تماس با ما

نشانی : تهران خیابان آزادی- روبروی دانشگاه صنعتی شریف- پلاک 454

تلفن : 61903 - 021 - (30خط)
فاكس : 66053652 - 021
صندوق پستی : 1384-13445
پست الكترونيكي : info@samasoft.net

پرتال مشتریان

اصول اعتقادی شرکت

اصول اعتقادی شرکت:
۱۰ اصلی که در «سما سامانه» به آن اعتقاد داریم
ابتدا ما کار را با پایبندی به چند اصل ساده شروع کردیم اما حالا اصولمان کامل‌تر و محکم‌تر شده‌اند. اصولی که فکر می کنیم برای تعالی سماسامانه لازم اند. این اصول براساس ارزشهای محوری ما شکل یافته اند، ارزشهایی که گذر زمان آنها را تغییر نخواهد داد. هر از گاهی ما این اصول را مرور می کنیم تا ببینیم که همچنان درست اند یا خیر. امیدواریم اینگونه باشیم اگرنه اشاره ای از شما برای بازگشت ما به مسیرمان کافی است.
1.    آرامش مشتری در مرکز توجه ماست.
موفقیت ما با همین نگاه آغاز شد، تمرکز بر مشتری و رفع نیازهای او. در طراحی سیستم ها تمام تلاش ما تمرکز بر ایجاد یک تجربه ی خوب کاربری است. سیستم ها آنگونه اند که شما می پسندید و نه آنگونه که نظر شخصی ماست. صفحات ساده اند و قابل فهم و سرعت عملی مناسب دارند. فرهنگ سازمانی ما به‌گونه ای است که مشتریان تشویق به تعامل و ارائه پیشنهادات و انتقادات خود می شوند و در این میان بسیاری از بهترین راه حل ها در این فضای هم افزایی پدیدار می شود که در نهایت برنده ی آن کاربران سیستم ها هستند.

2.    اخلاق و صداقت برای ما یک شعار نیست.
اگر قرار باشد ما بین اخلاق و منافع خود یکی را برگزینیم شک نکنید که ما اخلاق را برمی‌گزینیم، چرا که عمیقا اعتقاد داریم که در بلند مدت برنده ی این رفتار ما خواهیم بود. ارزشها و منافع بلند مدت خود را فدای منافع کوتاه مدت نمی کنیم و در دام رقابتهای ناسالم نمی افتیم. رفتار صادقانه را حق مسلم شما می دانیم و برآنیم که ضعف هایمان را با سخت کوشی‌ جبران کنیم و نه با کج رفتاری.

3.    سخت کوشی برای ما یک افتخار است.
سخت کوشی، بله وجدان ما در این صورت است که آرام می گیرد. زمانی که نهایت تلاش خود را کرده باشیم. تنها در این شرایط است که نتایج بزرگ بدست می آید. پروژه ی ملی «سما» در روزهای بسیار سخت خود بی شک بدون این اعتقاد در سطح وزارت علوم و وزارت بهداشت به سرانجام نمی‌رسید. و این میراث روزهای سخت، جزئی از فرهنگ کاری ما شده است. اگر شما مشکلی را اعلام کنید بدانید که برای رفع آن سرسختانه خواهیم جنگید تا شما آسوده باشید.

4.    هدف اصلی انجام کار است نه درآمد.
این نکته را مشتریان ما بهتر از ما می دانند. و اگر اصول قبلی ما را مرور کنید دلیل این امر واضح است. چطور می شود هدف اصلی درآمد باشد و به اخلاق هم پایبند بود مخصوصا زمانی که تضادی بین این دو پدیدار شود. اعتقاد ما این است که کار خوب درآمد را بدنبال خواهد داشت حتی اگر هدف شما نباشد. بعد از این‌همه سال مشتری ای را ندیدیم که اخلاق و سخت کوشی و کار ما را ببیند و لحظه ای در جبران آن به خود شک راه دهد. بسیار خوشحالیم که این رویکرد ما در نظر سنجی ها بخوبی خود را نشان داده است.

5.    در آموزش عالی نوآوری با ما آغاز شده است و با ما ادامه خواهد یافت.
سال 78 که ما اولین نسخه سیستم جامع مدیریت امور آموزشی «سما» را ارائه کردیم، بهترین سیستم های موجود در بازار پیچیده ترین کارکردشان صدور کارنامه بود آن هم با مختصری اطلاعات. سما آمد با کوهی از نوآوری ها!
بسیاری از قابلیت هایی که امروز شما بسادگی از آنها رد می شوید و آنها را نیاز کلیدی سیستم می‌دانید در سال77 در هیچ سیستمی نبود و با نوآوری های ما تبدیل به فرهنگ و نیاز اساسی سیستم آموزش شد. ما سطح کیفیت سیستم های آموزشی را آن زمان اعتلا بخشیدیم و این کار را تا به امروز ادامه داده ایم و خواهیم داد. و خوب می دانیم که این همه بدون یاری شما ممکن نبوده است و امیدواریم با همراهی شما همچنان در این مسیر باقی بمانیم.

6.    انجام پیچیده ترین کارها به ساده ترین شکل ممکن برای کاربر روش ماست.
سهولت در انجام کار یکی از دغدغه های اصلی ماست. برای اینکه کاربر سادگی را تجربه کند سخت ترین کارها را به جان می خریم و برخود سخت می گیریم تا سادگی را به شما هدیه کنیم. اگر فرایندی پیچیده است دلیلی ندارد شما درگیر پیچیدگی آن شوید و این حق شماست، ما تا سرحد امکان آن کار را برای شما آسان می کنیم.
به اصل تمرکز ما بر کار و نه درآمد برگردید کار خوب زمان و هزینه ی بیشتری می طلبد و این فلسفه در این راه پشتیبان ماست. لازم نیست شما برای کار با سیستم های ما یا انجام یک کار در آنها فوق لیسانس بگیرید تا بتوانید از آنها استفاده کنید، کافی است تنها با ماوس و کیبورد خود دوست باشید فقط همین.

7.    پایبندی به مسوولیت های اجتماعی را وظیفه خود می دانیم.
ما خود را در مورد جامعه و مسائل و مشکلات آن مسوول می دانیم. از آلودگی محیط زیست،  حفظ منابع زمین و فقر گرفته تا حمایت از بیماران و دانش آموزان و دانشجویان نیازمند و آموزش های عمومی مشارکتی فعال داشته و داریم.
با راه اندازی سیستم های اتوماسیون و خدمات آنلاین حذف کاغذ و به حفظ درختان کمک می کنیم. برای نمونه با اجرای پروژه پورتال دانش آموختگان گروه پزشکی وزارت بهداشت دست‌کم ۳۳ هزار برگ نامه نگاری حذف شد و سیستم انتخاب واحد اینترنتی نیاز به چاپ برگه های زیادی را از بین برده است. هرسال شرکت از سازمان های خیریه به شکل های مختلف مادی و معنوی حمایت می‌کند و برآنیم تا در آینده بنیاد نیکوکاری خود را نیز راه اندازی کنیم هم اکنون نیز حامی بنیاد جهانی کودک هستیم و در پی‌آنیم با همکاری مشتریان بورس تحصیلی دانشجویان مستعدِ نیازمند را بنیان نهیم.

8.    انعطاف پذیری هنر ماست.
کمتر کسی از ما «نه» شنیده است وقتی پای کار درمیان باشد ما نهایت تلاش خود را می کنیم تا مساله را حل کنیم. هر مساله برای ما یا راه حل مستقیمی دارد و یا راه حلی جایگزین، بهرحال در مسیر کسب رضایت مشتری یکی از این راه حلها چاره ساز خواهد بود.
سیستمهای ما نیز با این عقیده طراحی می شوند. سیستم هایی که در برخورد با نیازهای شما منعطف هستند و سلیقه های مختلف را پوشش می دهند. به همین دلیل است که گستره مشتریان ما طیف وسیعی از انواع مشتریان را در بر دارد. از دانشگاههای وزارت علوم و وزارت بهداشت گرفته تا غیر انتفاعی و پژوهشکده و علمی کاربردی، از مشتریانی با بیش از بیست و پنج هزار نفر دانشجو گرفته تا کمتر از پانصد نفر دانشجو، از شمالی ترین و جنوبی ترین نقطه کشور گرفته تا شرقی و غربی ترین نقطه همه و همه در پوششی از انعطاف پذیری سیستمها راه حل نیازهای خود را یافته اند.

9.    سرعت بهتر از کندی است.
ما برای وقت شما ارزش زیادی قائل هستیم. برای همین است که سیستم ها از نظر سرعت و کارایی مدام مورد ارزیابی قرار گرفته و ارتقا می یابند. سیستم های جدید نیز با همین نگاه طراحی و توسعه می یابند.
پایبندی به سرعت به همین‌جا ختم نمی شود، ما در ارائه خدمات نیز به سرعت عمل خود می‌اندیشیم. آنجا که امنیت سیستم ها را ارتقا می دهیم و پیوسته آن را بررسی می کنیم به جلوگیریِ ازدست رفتن زمان شما و دارایی های شما فکر می کنیم. ما دغدغه های شما را در این مسیر بخوبی درک می کنیم و تمام تلاشمان براین استوار است که آسودگی را برای شما به ارمغان بیاوریم.
10.    ما به خوب بودن راضی نیستیم، عالی باید بود.
هیچ‌گاه به وضع موجود راضی نبوده ایم. ما مشکل خود را شناخته ایم «خوب بودن دشمن عالی بودن است» و بر ما ببخشید اگر برای مدتی به خوب بودن راضی شده ایم و برای آن کوشیده ایم. اما مسیر آینده ی ما مشخص است. ما راهی به جز عالی بودن برای خود متصور نیستیم.
عالی بودن در هر کاری را تازه شروع آن کار می دانیم، چرا که می کوشیم مدام معیارهایمان را ارتقا دهیم. ما همواره تلاش می کنیم با نوآوری و بهبودِ مستمر، چیزهایی که خوب کار می‌کنند را به شکلی دور از انتظار ارتقا دهیم. ما نیازهای شما را ارزیابی می کنیم هر چقدر سخت و پیچیده و ناممکن هم که باشند راهی خواهیم یافت یا راهی خواهیم ساخت. ما هیچگاه به وضع موجود راضی نبوده ایم و این موتور محرک ما برای عالی بودن است.

گروه امنیتی سما